ד"ר אבירם גולד

מנתחי ברכיים מומלצים

מפרק הברכיים הוא מפרק מורכב הסוחב עליו משקל רב. כמו כן, יש לו חלק עצום ביכולת שלנו לנוע כפי שצריך עם רגלינו. לא פעם, עם הגיל, בעקבות פציעה או בשל מחלה, נפגעים חלקים במפרק זה. בחלק מהמקרים הטיפול בפגיעה כלשהי בברכיים תעשה באמצעות טיפול תנועתי כלשהו או טיפול תרופתי, אך אם אמצעים אלו אינם צולחים, עשוי האורתופד להמליץ על ניתוח כדי להשיב את המפרק לתנועתו המלאה. אם אתם ניצבים מול הצורך בניתוח בברכיים הינה מספר טיפים שיעזרו לכם למצוא מנתח מקצועי ומיומן.

העדיפו תמיד מנתח בעל ניסיון

כשמחפשים מנתחי ברכיים מומלצים חשוב מאוד להתבונן בכמות הניסיון של המנתח. בעולם הרפואה ישנה חשיבות רבה לניסיון בביצוע הליכים כירורגיים, במיוחד אם מדובר בהליכים מורכבים. ככל שהמנתח יהיה בעל ניסיון רב יותר, כך יהיה לו יותר ידע בפתרון הבעיות ותהיה לו היכולת להגיב במהירות בזמן הניתוח אם יהיה בכך צורך. בעיות ברכיים הדורשות החלפת ברך למשל, יכולות לגרום לחולה כאבים רבים והגבלה ממשית בתנועה, לכן ודאי תרצו להבטיח כמה שניתן, שהניתוח אכן יעבור בהצלחה.

כשבוחרים מנתחי ברכיים מומלצים אפשר אפילו ליהנות מזמן החלמה קצר יותר בשל הניסיון. עבודה כירורגית מדויקת ונקייה יותר תאפשר לגוף להחלים במהרה, כך שתוכלו לשוב לחיים מלאי תנועה וללא כאבים.

התחשבו גם בהמלצות של מנתחי ברכיים מומלצים

אם אתם רוצים למצוא מנתחי ברכיים מומלצים כדאי מאוד לקחת בחשבון המלצות של מטופלי עבר. כמובן שאם אתם מכירים באופן ישיר אדם שעבר תחת ידיו של המנתח, תוכלו לקבל המלצה ישירה ופירוט רב. יחד עם זאת, זו לא הדרך היחידה לקבל המלצות וחוות דעת. כיום, תוכלו למצוא פלטפורמות ייעודיות המדרגות בתוכן את הרופאים השונים העוסקים בניתוחי ברכיים. כך תוכלו למצוא מנתחי ברכיים מומלצים בקלות רבה.

הפלטפורמות השונות יציגו בפניכם ציון ממשי שייתן תמונה אודות רמת המקצועיות של המנתח. כמו כן, תוכלו לקרוא חוות דעת מטעם מטופלי עבר, המפרטים את החוויה שעברו. חשוב לבחון את ההמלצות בראייה רחבה, שכן גם אם ישנה חוות דעת שלילית אחת מתוך מאות חוות דעת חיוביות, הרי שעדיין מתקבלת תמונה חיובית במיוחד.

התמחות ממוקדת

ישנם כמה הליכים כירורגיים נפוצים הנעשים בברכיים. אם אתם רוצים למצוא מנתחי ברכיים מומלצים שיתאימו לכם, כדאי לבחון האם יש להם התמחות בניתוח הספציפי אשר לו אתם זקוקים. לדוגמה, ישנו ניתוח בשם ארתרוסקופיה שבו לא נדרש המנתח לפתוח את הברך לגמרי. למעשה הניתוח מתבצע באמצעות החדרה של צינורית דקיקה למפרק. בקצה אותה צינורית יש מצלמה וסיב אופטי מאיר, המראה למנתח את הדרך. זהו ניתוח שנועד ברוב המקרים לאפשר טיפול בחלק הנקרא מיניסקוס.

המיניסקוס הוא חלק רגיש מאוד אך חיוני בברך. לכן חשוב למצוא מנתחי ברכיים מומלצים המכירים את העבודה הכירורגית עם חלק זה. לא פעם, עם הגיל או בשל פגיעה המיניסקוס נפגע, וכעת אין בלימת זעזועים תקינה בברך. מנתחי ברכיים מומלצים שיודעים כיצד לעבוד עם ארתרוסקופיה, הם בעלי ניסיון בביצוע ניתוחים עדינים ומדויקים.

סוג נוסף של הליך כירורגי נפוץ בברכיים זו כמובן החלפת הברכיים. מנתחי ברכיים מומלצים בתחום זה ידעו לערוך את ארבעת סוגי הניתוחים הנכללים תחת שם זה. החלפת ברך יכולה להעשות על ידי החלפה מוחלטת של המפרק כולו, החלפה של חצי ממפרק הברך או החלפה של מדור אחד או שני מדורים במפרק. מנתחי ברכיים מומלצים ידעו לזהות ולטפל בכל אחד מהמקרים הללו בצורה הטובה ביותר.

אומנם ניתוחים להחלפת ברך הם די נפוצים, אך בכל זאת אורתופדים לא ממהרים להמליץ עליהם. מנתחי ברכיים מומלצים ידעו לזהות בזכות מיומנותם האם באמת אין פתרון טוב יותר מניתוח. אם כבר ניתנה ההמלצה לניתוח זה אומר שמצב הברך של המטופל אינה ניתנת לטיפול באמצעים אחרים והכאבים נעשו כבדים מנשוא. לכן חשוב מאוד לבדוק אילו מנתחי ברכיים מומלצים יכולים להעניק לכם את הטיפול הטוב ביותר.

לסיכום, בהחלט ניתן למצוא מנתחי ברכיים מומלצים שיעזרו לכם לשפר את איכות חייכם. כדי לעשות זאת חשוב לערוך מחקר מעמיק, ולבדוק את האופציות העומדות לרשותכם בקפדנות. כיום ניתן למצוא את המידע שנחוץ לשם כך בקלות רבה.

 

שתפו את המאמר:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Print