ד"ר אבירם גולד

פגיעה ברצועה הקולטרלית הפנימית

פגיעה ברצועה הקולטרלית הפנימית ה- MCL

הרצועות הקולטרליות ממוקמות לאורך שני צידי הברך, רצועות אלה, הפנימית (MCL) והחיצונית (LCL), נותנות לברך את היציבות מצד לצד. רצועות אלו יכולות להיפגע כתוצאה מחבלות סיבוביות עם רגל ביישור בזמן פעילות ספורטיבית, נפילות ותאונות. הפגיעות יכולות להתבטא במתיחה של הרצועה, קרע חלקי או קרע מלא.

הפגיעה השכיחה יותר היא של הרצועה הקולטרלית הפנימית ה MCL. מיד לאחר הפגיעה יחוש המטופל כאב חד בצד הפנימי של הברך. לרוב הברך לא תתנפח אך תתכן נפיחות באזור החבלה. המטופל יחוש קושי בדריכה על הרגל ובהליכה.

אורתופד מנוסה יזהה פגיעה זו די בקלות, ויתאים את הטיפול בהתאם לחומרת הפגיעה. לעתים יש צורך בבדיקת MRI  על מנת לאשר את האבחנה ולשלול פגיעות נלוות (קרעים במניסקוס, קרעים ברצועות הצולבות).

הטיפול בפגיעה מסוג זה כולל בשלב הראשון מנוחה, קירור, חבישה ומשככי כאבים. לעתים יש צורך להתאים סד עם צירים על מנת לתמוך ברצועה הפגועה ובמקביל להתחיל בטיפולי פיזיותרפיה לצורך שיפור טווחי התנועה ושימור כוח השרירים.

במרבית המקרים טיפול שמרני מספק, והרצועה מצטלקת ומחלימה, אם כי לעתים הכאב עלול להימשך חודשים רבים. במקרים אלו ניתן לנסות הזרקה מקומית של PRP  .

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    צור קשר